Biała kolekcja Porsche – tak wygląda niebo petrolhead’a

Biała kolekcja Porsche – tak wygląda niebo petrolhead’a

Prawdopodobnie gdzieś w Stanach Zjednoczonych znajduje się wielka, biała hala wypełniona po brzegi białymi Porsche. Jeśli jakiś model opuszczał fabrykę w białym malowaniu – to z pewnością znajduje się tutaj.

Wszystkie wariacje 911…

Porsche Club of America dostał zaproszenie do zwiedzenia niezwykłej kolekcji. Wszystko jest tu białe – budynki, ściany, meble, samochody. Aby wejść do środka trzeba zdjąć buty albo ubrać specjalne ochraniacze. Telefon komórkowy trzeba zostawić w specjalnym, białym (a jakże!) koszyku przed wejściem.

Ascetyczna hala skrywa około 65 modeli Porsche. Znajdują się tu białe kruki, jak np. Porsche 959, które w chwili debiutu było najszybszym seryjnie produkowanym wozem. Albo Carrera GT z silnikiem V10. 918 Spyder albo Carrera RSR z obłędnym, czerwonym wnętrzem. Wszystko w tym ostatnim poryte jest czerwoną skórą, łącznie z klatką bezpieczeństwa!

Swoją alejkę mają też Carrery RS, począwszy od pierwszej, pochodzącej z 1973 r., a skończywszy na ostatniej chłodzonej powietrzem z 1996 r. Odwracamy głowę, a tam – zaparkowane w rządku GT3 RS. GT2, kolejne generacje 911 Turbo, Targi…

… i klasyczne 356

W kolekcji znalazło się miejsce także na bardziej klasyczne wozy, np. 356 Carrera 1600 z 1959 r. w kolorze… kości słoniowej. Na tle całej kolekcji i białych ścian widać żółtawy odcień karoserii, jednak było to najbardziej zbliżony do białego kolor w jakim można było kupić 356 po 1956 r.

Nie tylko samochody

Nieznany właściciel kolekcji nie ogranicza się tylko do samochodów. Na piętrze znajduje się biblioteka z oryginalną dokumentacją techniczną, katalogami części i prospektami. Znajduje się tu także zbiór wszystkich dóbr doczesnych, które mają na sobie logo Porsche – narty, zestawy walizek, kombinezony, rowery, modele czy plakaty. Całością zarządza Carl Bauer, który dba o samochody i mieszka na terenie posiadłości. Czy to nie jest praca marzeń?

Obejrzyjcie video o kolekcji – ascetyczne wnętrza pełne samochodów w tym samym kolorze przypomina raj, do którego trafiają wyznawcy Porsche. Biała kolekcja Porsche naprawdę robi wrażenie. Szkoda, że nie jest bardziej dostępna dla miłośników Porsche.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *